Photo Day Schedule

Photo Day Schedule

Saturday, May 20th, 2017
Time Song Class Teacher
6:00PM Mad World Thursday 7:00 Ballet Level 4 Miss Anna
6:35PM Once Upon A December Saturday 1:30 Ballet Level 3-4 Miss Anna
7:00PM Dreams & Nightmares Wednesday 6:00 Company 1 Miss Sarah
7:00PM Madeline Wednesday 6:00 Company 2 Miss Amy
7:30PM Castle Wednesday 7:00 Company 3 Miss Sarah
7:30PM Run Boy Run Wednesday 7:00 Company 4 Miss Amy
8:00PM Summer School Wednesday 6:00 Company 1&2 Miss Amy & Miss Sarah
8:30PM Ooh La La Wednesday 7:00 Company 3&4 Miss Amy & Miss Sarah
Sunday, May 21st 2017
Time Song Class Teacher
9:00AM Lollipop Monday 3:30 Ballet/Tap 5-6 Miss Vanessa
9:10AM Let Me Entertain You Monday 3:30 Ballet/Tap 4-5 Miss Jenni
9:20AM Yellow Polka Dot Bikini Saturday 9:30 Ballet/Tap 4-5 Miss Vanessa
9:30AM Bushel & A Peck Saturday 10:30 Ballet/Tap 4-5 Miss Jenni
9:45AM Fly To Your Heart Saturday 10:30 Ballet/Tap 5-6 Miss Vanessa
9:55AM Smile Saturday 11:30 Ballet/Tap 5-6 Miss Jenni
10:05AM Twinkle Twinkle Thursday 4:00 Ballet/Tap 6-7 Miss Jenni
10:15AM Somewhere Over The Rainbow Thursday 5:00 Ballet Level 1 Miss Anna
10:25AM Stupid Cupid Friday 4:00 Ballet/Tap 6-7 Miss Jenni
10:40AM Love Fool Thursday 5:00 Jazz/Hip-Hop 6-7 Miss Jenni
10:55AM Intro Thursday 4:00 Acro Level 1 Miss Brynn
11:05AM Party Animal Friday 5:00 Hip-Hop 6-7 Miss Jenni
11:20AM Reflection Wednesday 4:00 Ballet/Tap 6-7
Saturday 11:30 Ballet/Tap 6-7
Miss Vanessa
11:30AM Love Myself Saturday 12:30 Hip-Hop 6-7 Miss Jenni
11:40AM Dear Future Husband Monday 3:30 Jazz Level 1
Friday 4:00 Jazz Level 1
Miss Amy
11:55AM Can’t Stop This Feeling Wenesday 5:00 Jazz/Acro 6-7 Miss Vanessa
12:05PM D.A.N.C.E. Monday 4:30 Tap Level 1 Miss Vanessa
12:15PM A Dream Is A Wish Friday 5:00 Ballet Level 1 Miss Samantha
12:25PM I Feel Pretty Saturday 10:30 Ballet Level 1-2 Miss Amy
12:40PM Copelia Monday 5:30 Ballet Level 1 Miss Vanessa
12:50PM Daughters Monday 5:30 Contemporary Level 1-2 Miss Brynn
1:00PM Everybody Wants To Be A Car Saturday 9:30 Jazz Level 1-2 Miss Amy
1:10PM Fancy Saturday 11:30 Jazz Level 2 Miss Amy
1:25PM Janet Monday 4:30 Hip-Hop Level 1-2 Miss Jenni
1:40PM Our Style Wednesday 7:00 Boys Hip-Hop Mr Mike
1:50PM Downtown Saturday 12:30 Ballet Level 2 Miss Anna
2:05PM It’s Only Thursday 6:00 Contemporary Level 1-2 Miss Brynn
2:20PM Northern Lights Thursday 4:00 Contemporary Level 1 Miss Anna
2:35PM Throwback Thursday 7:00 Hip-Hop Level 1-2 Miss Jenni
2:50PM Turn The Beat Around Thursday 7:00 Jazz Level 1-2 Miss Brynn
3:00PM Sing Monday 6:30 Tap Level 3-4 Miss Amy
3:15PM< Feel Again Monday 6:30 Prep Company Miss Brynn
3:30PM Bugle Boy Monday 6:30 Teen Tap Miss Vanessa
3:45PM Number One Friday 6:00 Hip-Hop Level 1-2 Miss Jenni
4:00PM Wizard Of Oz Friday 6:00 Tap Level 2 Miss Vanessa
4:10PM Confident Friday 6:00 Jazz Level 2 Miss Amy
4:20PM Grease Wednesday 4:00 Jazz Level 1-2 Miss Sarah
4:30PM Thistle & Weeds Saturday 12:30 Contemporary Level 3-4 Miss Amy
4:45PM Team Tuesday 6:30 Teen Hip-Hop Miss Natalie
4:55PM Nursery Rhythm Thursday 6:00 Mini Crew Miss Jenni
5:05PM Riverside Friday 5:00 Contemporary Level 2 Miss Amy
5:20PM On An Evening In Roma Wednesday 5:00 Ballet Level 1-2 Miss Amy
5:35PM Rapscallions Monday 7:30 Teen Crew Mr Mike
5:50PM Love Songs Tuesday 3:30 Ballet Level 1-2 Miss Danielle
6:00PM Dance Of The Flower Seller Tuesday 5:30 Ballet Level 1-2 Miss Samantha
6:15PM 24 Karat Tuesday 5:30 Hip-Hop Level 3-4 Miss Natalie
6:25PM Pompeii Tuesday 4:30 Contemporary Level 1-2 Miss Anna
6:35PM Anything Goes Monday 4:30 Ballet Level 2 Miss Amy
6:50PM Glow Tuesday 4:30 Hip-Hop Level 1-2 Miss Natalie
7:00PM VIP Wednesday 6:00 Teen Hip-Hop Mr Mike
7:10PM Feeling Good Monday 7:30 Jazz Level 3-4 Miss Amy
7:20PM 90’s Toons Monday 5:30 Junior Crew Miss Jenni
7:35PM Breathe Tuesday 5:30 Contemporary Level 3-4 Miss Anna
7:45PM The Goose That Got Away Thursday 5:00 Acro Level 2 Miss Brynn
8:00PM Enter Sandman Tuesday 4:30 Acro Level 3 Miss Danielle
8:15PM Hernando’s Hideaway Wednesday 4:00 Ballet Level 2 Miss Amy
8:30PM You Don’t Own Me Thursday 6:300 Ballet Level 3 Miss Anna
8:40PM A Bad Name Tuesday 6:30 Ballet Level 3-4 Miss Anna
8:55PM La Valse De Amelie Tuesday 3:30 Ballet Level 2 Miss Anna